Čištění zubů Vaší kočky
Zdroj: https://www.lovethatpet.com/cats/grooming/brushing-your-cats-teeth/

Čištění zubů Vaší kočky

Má vaše kočka mít páchnoucí dech? Trochu prevence může jít dlouhou cestu k udržení zuby vašeho domácího mazlíčka zdravé a v konečném důsledku ušetří peníze.

Sdílet tuto stránku:
Odhaduje se, že 80% domácích mazlíčků mají zubní onemocnění o 3 let věku. Bohužel mnoho koček vyvine značné bolesti a infekce v důsledku nezdravé zuby, stejně jako bytí vyhnán z ložnice.

CO JE paradentóze?

I když lidé mají tendenci být zubní kaz nebo otvory v našich zubů, kočky jsou větší riziko onemocnění parodontu, což je onemocnění, kolem základny zubu v blízkosti dásně. Hromadění lepkavé plaku, který se skládá z bakterií, bílkovin a potravin, ztuhne za vzniku zubního kamene na zubech.

Tento pevný počet způsobuje zánět a krvácení dásní (gingivitis) a jako podmínka postupuje, je ztráta připevnění mezi dásní a zubem. Vzhledem k tomu, guma oddělí od zubu, malé kapsy infekce vyvinout kolem zubu. Bakterií kolem poškozené zuby vede k odporně páchnoucí dech a nemoci spojené s dentální chorobou.

Kočky, které mají denní kartáčování jejich zubů bude mít mnohem čerstvější vonící dech a být méně ochotni potřebují nákladné zubní ošetření. Dostat se do zvyku, když vaše kotě je mladý, je nejlepší způsob, jak začít, ale každá kočka může být vyškoleni s dostatkem trpělivosti a spoustu potravin odměny.

CO POTŘEBUJI?

Pet zubní pasty jsou ochucené jako masové pasty, takže se stanou součástí odměnu za umožnění kartáčování. Můžete získat různé příchutě, jako je kuře nebo dokonce sýr. Lidská zubní pasta není určen k polykání a domácí zvířata budou nenávidět, že mátový pěnění věci, které se nám líbí, takže pet zubní pasta je velmi výhodnou investici.

Dentipet Hovězí Ochucené Zubní pasta pro psy & kočky

Existují různé styly zubního kartáčku. Můžete použít kartáček měkký dítěte nebo prstu kartáček. Jen ujistěte se, že kartáč je měkká, aby nedošlo k poškození dásní.

Výuka vaše kočka tolerovat kartáčování

Naučit kočku přijmout kartáčování, nejprve začít s nějakou zubní pastu na prst a dotýkat se zuby, takže váš mazlíček olizovat pasty. Pokud je toto tolerováno, si tvář podložku nebo na okraj ručníku a ponořte do vody a vetřete ho do pasty, pak na vaší kočky zuby. Postupně zvyšovat dobu kontaktu jako se zvyšuje tolerance vaší kočky. K dispozici je mnoho lahůdek odměnit vaše kočka na každém kroku na cestě. Po podložka je přijat, přepnout na měkké zubní kartáček nebo prstem štětcem.

TECHNIKA TIPS

Usilovat o 5 sekund na každém zubu a štětcem jednou denně.
Věnovat zvláštní pozornost k základně zubu, usilovat o 45 ° úhlu s dásní-lince.
Vyhněte se intenzivní ze strany na stranu akci, která bude poškodit dásně, jemně použít kruhový, máchal pohyb podél dásní-line.
Kartáč pouze vnějšek zubů, bude jazykem starat o vnitřní straně.
Pokud je vaše kočka má krvácení z dásní po kartáčování, vezměte ho k veterináři pro check-up před tím víc kartáčování