Jak koupat kočku
Zdroj: https://www.lovethatpet.com/cats/grooming/how-to-bathe-your-cat/

Jak koupat kočku

Koupání vaše kočka není přísně vzato je to nutné, ale existuje celá řada důvodů, které budete chtít, aby to zvážila. Zde je několik opatření, aby přijaly a několik tipů, které vás dostane v plném proudu.

Sdílet tuto stránku:
Pokud trpíte alergií na kočky, týdenní lázeň může přispět ke snížení alergenů v plášti. Můžete mít také kočky s alergiemi také, nebo ten, který je obzvláště páchnoucí nebo sklon k umazat.

Šampóny a kondicionéry

Kočky mají kůži, která je polovina tloušťky lidské kůže. Jejich kůže je velmi citlivá a má velmi odlišné potřeby. Nemůžete vždy předpokládat, že lidské výrobky jsou v pořádku pro vašeho domácího mazlíčka. Použijte kvalitní a jemný šampon pro kočky a pokud se vaše kočka je náchylná k suchá kůže, mastná pleť, časté kožní infekce, nebo je svědění, zeptejte se svého veterináře, který šampon je nejlepší.

Jen nezapomeňte, že kočky bude s největší pravděpodobností ženich po koupeli, takže používat pouze výrobky, které jsou bezpečné pro kočky a vyhnout všemu, co s tea tree v něm. Také být vědomi toho, že jejich čich je velmi akutní, tak krásný vonící výrobek bude často velmi urážlivé. To ani nemusí být nutné, aby skutečně používat šampon vůbec, v závislosti na tom, co usilujeme.

ZAŘÍZENÍ

Kočky mohou být snadno koupal v prádelně dřezem, dětskou vaničku, normální vanou nebo dokonce v dolní části sprchy. Použití non-protiskluzová podložka může váš mazlíček bezpečnější na kluzkém povrchu. Usilovat o vodě, která je jen o něco teplejší než vaši pokožku (zkouška s předloktím, nikoli prsty). Použití ruční trysky může poskytnout jemný masážní efekt, že některá domácí zvířata milují, ale jinak používat konvici nebo hrnek nalít teplou vodu přes srsti.

Také mají připraveno:

Několik tlusté ručníky
kartáček
Kleště na nehty
Vata
tvář podložka
Šampon
Zachází
PŘED vaně

Hrajte si s kočkou vynaložit nějakou energii, nebo si vybral dobu, kdy je trochu uvolněnější, ale nedošlo k narušení jeho zbytek.
Pokud máte dlouhé vlasy kočka, rychlý kartáč je užitečný jako první.
Pod nehty, jen v případě!
Položte nějakou vatu jemně v uších, pokud si myslíte, že to může být trochu divoký. Cílem je zastavit voda klesá uši.
Co když vaše kočka nesnáší navlhnutí?

U koček, které nenávidí vodu a víte, že plný vodní lázeň není možné, zvažte jen dostat vlhký ručník, možná dokonce s malým množstvím velmi zředěný šampon na něm ty lepkavé skvrny a třít svůj kočičí kamaráda všech koutů světa. Pak si jiný vlhký ručník, aby učinily „oplach“ a pak vysušte ručníkem 3..

Pokud jste utírání vaše kočka dolů k omezení šíření alergenů protože někdo ve vaší domácnosti je alergický na kočky, může to být vše, co je třeba udělat každý 3-7days. Ujistěte se, že jste věnovat zvláštní pozornost k obličeji, kde většina alergenů soustředit.

Tipy a triky

Udržujte osvětlení dost šero v koupelně.
Vyhnout se zíral kočku přímo do očí a pomalu blikat a dívat jinam (to se nazývá dává kočičí polibky a může být velmi uklidňující pro kočky).
Využít nějaký Feliway v koupelně (zapojit a zavřít dveře do koupelny za nejméně hodinu před vany).
Kočky obecně milují „bum škrábnutí“ Právě u kořene ocasu, pokud vaše kočka miluje to, jděte velmi opatrně a začít zde s jemným smáčení a masáží.
Máte-li ruční sprej, to není opravdu nutné namočit vaše kočka v plné koupat, stačí spustit vodu přes počínaje vzadu a pracovní vpřed. Vždy sprej ve směru růstu chloupků.
Mějte ruku na vaši kočku za všech okolností.
Udržujte dostatek ručníků v pohotovostním režimu.
Pokud všechno ostatní selže, použijte Dermoscent skvrna na místo, pomáhá zlepšit vůni, obnovit přírodní oleje na kůži a srst a je ideální pro alergické kočky.